سیستم مدیریت یادگیری

مزایای سیستم‌های مدیریت یادگیری

صرفه جویی در زمان و هزینه

استفاده از LMS یا پلتفرم‌های یادگیری برای ایجاد مدیریت و اجرای برنامه‌های آموزشی موجب صرفه‌جویی در زمان کسب‌ و کارها در مقایسه با روش‌های سنتی می‌شود. استفاده از کلاس های آنلاین بیش از همه هزینه ها را در مشاغلی کاهش می دهد که در بسیاری از مواقع کارکنان نیاز به سفر برای جلسات آموزشی و اقامت در هتل ها و غیره دارند. کلاس‌های آنلاین امکان آموزش همزمان افرادی را از موقعیت‌های جغرافیایی مختلف را فراهم می‌کند و این دوره‌ها می‌توانند بارها و بارها توسط گروه‌های جدیدی از فراگیران مورد استفاده قرار گیرند.

یادگیری چند رسانه‌ای

این سیستم‌ها به کسب‌ و کارها و مؤسسات آموزشی اجازه می‌دهند تا محتوای آموزشی چند رسانه‌ای را ایجاد کنند که جامع و کاربردی باشد، با استفاده از ویدئو، تصاویر، صدا و متن که همگی به عنوان ابزاری عالی در یادگیری مهارت‌ها یا اطلاعات جدید عمل می‌کنند. زبان آموزان همچنین می توانند از طریق پلتفرم های چت و انجمن های آنلاین با مربیان یا معلمان خود و همکلاسی های خود ارتباط برقرار کنند و یک محیط یادگیری مشارکتی، تعاملی، جذاب و شخصی ایجاد کنند.

مدیریت کارآمد

پلتفرم‌های یادگیری امکان کنترل کامل و مؤثر مدیریت، خودکارسازی، ارتباط با کاربران، معلمان، اساتید، مربیان و البته مدیریت محتوا را فراهم می‌کنند. قابلیت انجام ثبت نام‌ها و ایجاد گروه‌ها و دوره‌ها را دارند. نقش معلمان، دانش‌آموزان، مدیران و حتی اولیاء را می‌توان در LMS مدیریت کرد. اعلان‌ها، یادآوری‌ها و پیام‌ها به کاربران به راحتی سفارشی سازی میشوند. دانش‌آموزان می‌توانند محتوا و کار یا پروژه‌های خود را آپلود کرده و با معلمان خود و یا سایر دانش‌آموزان به اشتراک بگذارند که تمامی این اطلاعات و فایل‌ها یک پایگاه داده ذخیره می‌شود و به راحتی در هر زمانی امکان دسترسی به آن برای تمامی کاربران فراهم است.

گزارش گیری پیشرفته

این سیستم‌های مدیریتی نوآورانه امکان ایجاد، شخصی‌سازی و دانلود گزارش‌های دقیقی را که پیشرفت دانشآموزان، دانشجویان، زبان آموزان و گروه‌ها را فراهم میکند، همچنین امکان دریافت گزارشی از تکمیل پروژه‌ها و تکالیف، زمان صرف شده و غیره را نشان می‌دهد، این گزارشات امکان ارزیابی آسان پیشرفت آن‌ها را به صورت گروهی یا فردی فراهم می‌کند.

سفارشی سازی

پلتفرم های یادگیری همچنین به هر موسسه یا سازمان امکان شخصی سازی کامل را می دهد. تصویر و نام تجاری شرکت را می توان در پلتفرم گنجاند و عناصر و ویژگی های مختلف را می توان با سلیقه شرکت یا سازمان تنظیم کرد. کاربران می توانند پلتفرم‌های چند زبانه یا تک زبانه داشته باشند. علاوه بر این، پورتال‌ها و شناسه‌های کاربری مختلف می‌توانند بدون نیاز به نصب اضافی ایجاد شوند و می‌توانند همزمان با دسترسی به وب کار کنند. امکانات بی‌پایان است و می‌تواند شامل سیستم‌هایی برای ارزیابی فراگیران یا برگزاری امتحانات/آزمون و یا حتی نظرسنحی باشد.

بهبود نحوه تعاملات

LMS ارتباط و همکاری بین افراد را تسهیل می کند، چه دانش آموزان و معلمان یا مدیران و کارمندان، یا بین همه کاربران یک پلتفرم با کانال ارتباطی همیشه در دسترس. LMSها مدیریت کلی ارتباطات را تسهیل می کنند: ایمیل های جهانی یا فردی، پیام ها، انجمن ها و دستور کار. محیطی که کاربر می تواند تمام اطلاعات مهم یا حیاتی را تنها در یک صفحه نمایش پیدا کند.